Bebeğiniz doğduktan sonra beslenmesinde en çok kullanacağınız şeylerden birisi de bebek mama önlükleridir. Hemen hemen bütün anne ve babalar bebekleri için mama önlüğü kullanırlar. Mama önlükleri bebeklerin uzun süre kullandıkları beslenme ürünlerinden birisidir. Bebekler ister memeden beslensin ister biberondan ve isterse de ek besinleri almaya başlasınlar bir mama önlüğüne ihtiyaç duyarlar.

Tabii herşeyin çeşitleri olduğu gibi mama önlüklerinin de bir çok çeşidi bulunmakta 🙂


www.MamaTepsisi.com

Bebeğin, mama sandalyesi ile arasında ki boşluğu tamamen ortadan kaldırarak serbest bir şekilde istediği gibi yemek yemesi veya faaliyet yapmasına yardımcıdır.

Bebeği, mama sandalyesini ve zemini gıda kirliliği ve dökülmelere karşı korur, lekeli kıyafetler, kıyafet yıkama ve sürekli mekan temizlemeye elveda!

Bebeğin bilişsel gelişimini, motor becerilerini ve karar vermede ki güveni artırdığı bilinen serbest oyunun her çeşidi için mükemmel bir tercih.


Kollu Mama Önlüğü;

Çocuklarınızın giysilerini kirlenmeye karşı korur. Çocukların yemekleri sırasında dökülen yemek artıklarında veya oyun zamanlarında boya faaliyetlerinde giysilerinin korunmasına yardımcı olur.

Silikon Mama Önlüğü ;

Özellikle iştahsız bir bebeğiniz varsa, yemek yedirme süreci çok daha zorlu bir hale gelir. Bebeğiniz her lokmada kafasını çevirdiğinde kaşıktaki yemek etrafa saçılır, üzerine dökülür. Önlüğün alt tarafında bulunan çıkıntılı bölüm sayesinde, bebeğinizin yemek yerken döktüğü tüm kırıntılar, yemek kalıntıları burada birikerek kesinlikle üzerine dökülmez ve etraf kirlenmez.

Fular Mama Önlüğü;

Diş çıkarma evresinde veya dışarıda yemek yedirirken ya da sadece sıcak tutsun diye kullanabileceğiniz fular önlükler çok kullanışlı. Ayrıca aksesuar olarak bile kullanıma uygun 🙂

Bunların dışında komik ve renkli aksesuar olarak veya amacına uygun kullanılabilen Mama Önlüğü modellerini sizin için bir araya getirdik;

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.