Bebeklerin ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslenmesi önemlidir. Sonrasında ek gıdalara geçiş dönemi başlar ve birkaç ay sonra kendi mama kaşığıyla yemeğini kendisi yemeye başlayacaktır. Bu dönemde ağız çevresinde alerjik reaksiyonlara neden olduğu için, 1 yaşına kadar metal mama kaşıkları önerilmiyor. Mama kaşığı seçiminizde bebeğinize zarar vermemek için belli bir yaş grubuna kadar yumuşak uçlu ve bebeğiniz tarafından kolay kavranabilen kaşık tercihi yapılması doğrudur.


www.MamaTepsisi.com

Bebeğin, mama sandalyesi ile arasında ki boşluğu tamamen ortadan kaldırarak serbest bir şekilde istediği gibi yemek yemesi veya faaliyet yapmasına yardımcıdır. Bebeği, mama sandalyesini ve zemini gıda kirliliği ve dökülmelere karşı korur, lekeli kıyafetler, kıyafet yıkama ve sürekli mekan temizlemeye elveda!


Figürlü Mama Kaşığı;

Mama saatleriniz artık bebeğiniz için çok eğlenceli geçecek. Bu tatlı mama kaşığı sayesinde çocuğunuza yemeğini siz degil, bu tatlı ördek yedirecek… 🙂

Hazneli Mama Kaşığı;

Bu sıkmalı mama kaşıkları sayesinde evde, seyahatte her alanda kavanoz taşımanıza gerek kalmadan haznesine mamayı koyarak bebeğinize mamasını yedirebilirsiniz

İlk Mama Kaşığım;

Bebeklerin kendi kendine yemesi için özel olarak tasarlanmış. Tutma yeri bebeğin kolayca kavrayabileceği şekilde, ağız yerindeki oyuntular sayesinde de kaşıktakiler dökülmüyor .

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.