Doğum yaptıktan sonra lohusalık döneminiz başlar, Bu dönemde fiziksel ve psikolojik olarak rahat olmanız, işinizi çok daha kolaylaştırır. İşte, bu noktada lohusa gecelik takımlarının önemi oldukça büyüktür. Kendinizi rahat hissetmenizi sağlayacak kıyafetler sayesinde, lohusa döneminizde daha huzurlu olabilirsiniz.

 

 

 

 

Lohusa Geceliği Takımlarında Dikkat Edilmesi Gerekilen Özellikler;

  • Lohusa geceliği, yalnızca lohusa döneminde değil, hamilelik döneminde de kullanılabilen geceliklerdir. Beden seçiminde kullanmayı planladığınız dönemi baz almalısınız.
  • Lohusa gecelik takımlarında, kumaş kalitesi oldukça önemli. Uzun süre giymeyeceğinizi göz önünde bulundurarak seçim yapmanız önerilir. Ancak; sağlık için bir sakıncası bulunmayan ve naylon içermeyen kumaşlar olması önemli.
  • Özellikle önden düğmeli modellere öncelik vermelisiniz. Bebeğinizi emzireceğiniz bu dönemde, geceliğin önden açılabiliyor olması sizin ve bebeğiniz için büyük kolaylık olacaktır.
  • Geceliğinizi internet üzerinden alacaksanız, klasik beden tablolarını değil, markanın hamile ve lohusa gecelik takımları için hazırladığı beden ölçüsünü göz önünde bulundurarak siparişinizi veriniz.
  • Kumaş olarak penye ve pamuklu kumaşlardan üretilen lohusa gecelik takımlarını seçmeniz, teninizin daha rahat nefes almasını sağlayacak ve terlemenizi engelleyecektir. Bu da bebeğinizin emzirmeye alışacağı lohusalık dönemi için oldukça önemli bir noktadır.

 

Lohusa Gecelik Modelleri;

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.