Göğüs pompası , en yaygın olarak kullanılan ismi ile süt pompaları anneler için çok önemli bir araçtır. Özellikle çalışan anneler işe gitmeden önce bebeklerine onlar için çok besleyici anne sütünü sağıp süt poşetlerine ya da süt kaplarında muhafaza ederler.Bebek gün içinde açıktıkça annesinin sağmış olduğu sütü biberonu ile tüketir.

Göğüs Pompaları Manuel, Elektrikli ve İkili olmak üzere 3’e ayrılır;

Manuel Göğüs Pompası;

Manuel yani elle çalışan süt pompaları kısa süreli kullanımlar için uygundur. Daha küçük, hafif ve kolay taşınabilir olması ayrıca artısıdır.

Elektrikli Göğüs Pompası;

Elektrikli Göğüs Pomoası manuel pompalara göre daha kullanışlı ve pratiktir. Elektrikli pompa taşıma yönünden oldukça rahattır. Evde, işyerinde ve yolculukta süt sağmak için ideal bir çözümdür. Hem Elektrik hemde pille çalışan modellerde bulunmakta bubub için piller bitmeye yakın sinyal verdiğinde yanınızda yedek pil bulundurmanızda fayda var 🙂

İkili Göğüs Pompası;

İkili Göğüs Pompaları sütü fazla olan ve göğüs pompasımı daha uzun süre kullanacaklar için idealdir. Çünkü aynı anda iki göğüsten de süt pompalanabilir. Aynı zaman da çalışan ve yoğun olan annelere vakit kazandırdığı için onlar için çok pratiktir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.