Bebeklerin anne memesinden emdikleri süt dışında aldıkları mama, süt ve ek gıdaların belli bir sıcaklıkta olması gerekmektedir. Biberon kullanılarak bebeklere verilen gıdaların istenilen sıcaklıkta olmaları için kullanılacak en kolay ve pratik cihazlar biberon ısıtıcılardır. Gıdaları cihazın ısıtma haznesine koyduktan sonra cihaz, gıdayı en uygun sıcaklığa getirir. Kapakları açık olduğu sürece biberonunu ve içinde bulunan besinin sıcaklığını kaybetmesini engeller.

  • İlk olarak biberon hazır hale getirilir. Biberonun içine anne ya da inek sütü, mama veya ek gıda ilave edilir.
  • Besinleri biberonun içine koyduktan sonra ağzını sıkı bir şekilde kapatın. Daha sonra biberon, ısıtıcısının ısıtma bölümüne düzgün bir şekilde konulmalıdır.
  • Biberon ısıtıcıya yerleştirildikten sonra gerekli olan ayarlar girilip biberonun ısınması beklenir. Biberonun sıcaklığı istenilen ısıya geldikten sonra bir uyarı sinyali alınır. Bu uyarı sinyalinden sonra biberon cihazdan alınır.
  • Biberon ısıtıcısından alınan biberona ısının eşit yayılmasını sağlamak için hafif bir şekilde çalkalanmalıdır. Daha sonra biberonu bebeğe vermeden önce biberonun sıcaklığını son bir kez kontrol etmelidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.