Bebek yağları içeriğinde bulunan vitaminler sayesinde bebeğinizin cildine koruma sağlar, cildi rahatlatır, cildi kuruluktan arındırır ve bebeğinizin cildine daha birçok fayda sağlar. Bebek yağını banyodan sonra bebeğinizin vücuduna sürün ve bebeğinizin hassas olan cildinde oluşmakta olan çatlakların giderilmesini sağlayın diğer yandan bebeğinizde pürüzsüz bir cilt oluşturur. Bu yağın kullanımı bebeğin cildine yumuşaklık sağlayacak ve bebeğin cildine sürekli olarak uygulandığı vakit nemlendirme etkisi oluşturacaktır.

 

Tabii bebek yağının kullanım alanı sadece bebekler üzerinde değil 🙂 Bakın başka nelere iyi geliyomuş ..

Temizleyici olarak kullanın;

Yüzünüzdeki kir ve makyaj malzemesini çıkarmak için kesinlikle güvenle kullanabilirsiniz. Kullanım şekli; Bebek yağını yanaklar, alın, burun ve çeneye az miktarda sürün. Elinizle daireler çizerek masaj yapın. 5 dakika masajın ardından ılık, temiz bir bez ile tamamen silin.

Saç Bakım maskesi olarak kullanın;

Bebek yağı saça çok iyi gelen bir dış kuvvettir.Saçlarınızı zararlı dış etkenlerden korumanıza yardımcı olur.Bebek yağı içerisinde bulunan minerallerden dolayı saçın nem dengesini korur ve sağlıklı olmasını sağlar.Saç telindeki çatlakları onarır ve kırılmaları azaltır.Hele ki kuru bir saç yapısına sahipseniz bebek yağını saç bakımınızdan eksik etmemelisiniz.

Hamilelik çatlaklarını önlemek amacıyla kullanın;

Gebelik çataklarında alınan kilolar vücut hacminin genişlemesine neden olur ve gerilen ciltle birlikte ciltte koyu mor, kırmızı veya beyaz renkte çizgiler oluşur. Gebelik çatlaklarında çözüm yöntemi olarak bebek yağı da kullanılmaktadır. Bebek yağı kullanmak gebelik çatlaklarının görünümünü azaltmaya ve zaman içinde tamamen ortadan kalkmasına yardımcı olmaktadır.

Bronzlaştırıcı olarak kullanın;

Peki ya bebek yağlarının bronzlaştırıcı olarak kullanıldığını biliyor musunuz?  Evet bebek yağları bronzlaşmayada yardımcı oluyor. Üstelik güneşin altında cildinizin su kaybetmesini engelliyor ve kötü görünüm sağlayan deri soyulmalarını da engelliyor.

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.