Koltuk Altından Ateş Ölçüm; Koltukaltı dijital ısı termometreleri en doğru ölçüm yapan cihazlardan birisini oluşturmalarına rağmen uzun ölçüm süreleriyle özellikle  aşırı hareketli küçük yaştaki çocuklarda  ölçümü biraz zorlaştırmaktadırlar. En sağlıklı sonucu almak için dijital ısı ölçerinizi  3 – 4 dakika ölçüm yerinde tutmanız gerekebilir.

 

Kulaktan Ateş Ölçüm; Ateş ölçümünde en güvenilir ölçüm yöntemlerinden bir tanesi de  kulaktan ölçüm yöntemidir. Çoğu hastane ve doktor tarafından da tercih edilmektedir. Ölçüm cihazın konik ucunun hastanın kulak içine yerleştirilmesi ile yapılır. Kullanılırken kulak içi hijyenine dikkat edilmelidir. Özellikle uyuyan çocuklarda kulak temasının yaratmış olduğu rahatsızlık bazı ebeveynlerin bu ateş ölçerlere biraz temkinli yaklaşmasına sebep olmaktadır.

 

Temassız Ateş Ölçüm; Gerçekten de içerdikleri teknoloji ile  uygulamaya büyük kolaylık  getirmişlerdir. Özellikle rahatsızlık dönemindeki hareketli çocuklarda  koltuk altından ölçümün gerektirdiği uzun süreler  hesaba katıldığında yada  kulaktan ve rektal ölçümün sebep olabileceği tepkisel huzursuzluk göz önüne alındığında uzaktan ölçüm cihazlarının pratikliği inkar edilemez. Ayrıca bebek yada çocuklara temas etmeden kullanıma olanak veridiğinden  son derece hijyenik bir kullanıma imkan tanırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.